Main page | Trade | Store | Cart | Download | FAQ | CardScannerLogin | Sign In
  Advanced Search EN PL

Dark Millennium

Ghost Warriors
Rozgrywka toczy się w znanym świecie figurkowej gry bitewnej: Warhammer 40,000. Produkcja firmy Sabertooth Games jest następczynią pierwszej gry rozgrywanej w tym samym uniwersum Warhammer 40,000 oraz kontynuacją drugiej wersji - Horus Heresy. W przeciwieństwie do Horus Heresy, gdzie do wyboru były tylko dwie frakcje: siły lojalne Imperatorowi (Loyalist/ w DMM Imperium) oraz zdrajcy wierni Horusowi (Traitors/ w DMM Chaos) w rozgrywce Dark Millennium do wyboru dodatkowo mamy barbarzyńskich Orków (Orcs) oraz arogackich i czarodziejskich Eldarów (Eldars).

W grze wygrywa się przejmując kontrolę nad planetą o którą toczy się walka. W tym celu należy zająć dwa z trzech sektorów istniejących na planecie. Jeśli podczas 4 dni nikt nie zdobył 2 sektorów, wygrywa ten który zajął bardziej "wartościowy" sektor.

W grze występują karty typu: Units czyli wszelkie jednostki wojskowe, Assets czyli wszystko co się wiążę z walką, a nie jest jednostką wojskową (nieprzewidziane zdarzenia, rozkazy, obecność dowódcy itp.), Ships czyli gwiezdne okręty bojowe i transportowe oraz Sectors czyli sektory o które toczy się bitwa. Sektor posiada informacje na temat liczby flag potrzebnych do jego zajęcia oraz specjalne zdolności oddziaływujące na pobliski teren. Kart sektorów nie używa się w talii, wykłada się je przed walką.

Karty mogą być przypisane do każdej z 4 frakcji, mogą też być bez określonej przynależności. W talii nie można mieszać kart o różnej przynależności, ale wszyscy mogą używać kart bez przynależności.

Karty z Horus Heresy mogą być użyte w rozgrywce, ale trzeba pamiętać o erratach.

Note: Requires translation!
Latest news about Dark Millennium

Promos list updated2007-08-23
71 cards have been added to Promo list.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
New sets in database2007-08-20
Card lists from Shadows of the Warp and Prophecy's Peril have been added.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
Update2006-12-28
Card list from Dawn of War has been added. Most scans from all editions have been added.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
Games database updated2006-12-24
Carlists and some scans from Dark Millennium have been added. I'm missing Dawn of War cardlist only.
Comments (0)      Add commentnekhomanta