Main page | Trade | Store | Cart | Download | FAQ | CardScannerLogin | Sign In
  Advanced Search EN PL

Horus Heresy

Pi-Alpha 52
Rozgrywka toczy się w znanym świecie figurkowej gry bitewnej: Warhammer 40,000. Produkcja firmy Sabertooth Games jest następczynią pierwszej gry rozgrywanej w tym samym uniwersum Warhammer 40,000. Tym razem bierzesz udział w zmaganiach pomiędzy siłami lojalnymi wobec Imperatora, a podążającymi za Horusem zdrajcami, w czasach znanych jako Herezja Horusa.

W grze wygrywa się przejmując kontrolę nad planetą o którą toczy się walka. W tym celu należy zająć dwa z trzech sektorów istniejących na planecie. Jeśli podczas 4 pełnych tur nikt nie zdobył 2 sektorów, wygrywa ten kto zdobył ich więcej. Jeśli obaj gracze kontrolują po jednym sektorze, wygrywa ten który zajął bardziej "wartościowy" sektor.

W grze występują karty typu: Units czyli wszelkie jednostki wojskowe, Assets czyli wszystko co się wiążę z walką, a nie jest jednostką wojskową (nieprzewidziane zdarzenia, rozkazy, obecność dowódcy itp.), Ships czyli gwiezdne okręty bojowe i transportowe oraz Sectors czyli sektory o które toczy się bitwa. Sektor posiada informacje na temat liczby jednostek potrzebnej do jego zajęcia oraz specjalne zdolności oddziaływujące na pobliski teren. Kart sektorów nie używa się w talii, wykłada się je przed walką.

Karty mogą być przypisane do frakcji lojalistów lub heretyków, mogą też być bez określonej przynależności. W talii nie można mieszać kart o różnej przynależności, ale wszyscy mogą używać kart bez przynależności.

Część kart ze starszej wersji Warhammer 40,000 może być użyta w rozgrywce Horus Heresy, ale trzeba pamiętać o erratach. Za to karty HH są kompatybilne z nową edycją gry: Dark Millenium.

Note: Requires translation!

For sale: 10 single(s).


Latest news about Horus Heresy

Database update2018-08-20
[card back]
Added Info cards from following sets: Base Set, Sedition's Gate, and Traitor's Gambit.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
Hands of the Emperor2009-05-06
The Hands of the Emperor
Card list and scans from Hands of the Emperor added. Store updated with single cards.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
Scans2009-03-23
Added a lot of scans from Sedition's Gate, Traitor's Gambit, Siege of Terra and Daemon's Fire.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
German card lists2008-09-05
German card lists added from first three sets. Also English promos added.
Comments (0)      Add commentnekhomanta
Update2007-04-20
Darras - Tactical Squad
Missing card lists from Daemons' Fire and Dropsite Massacre, scans and singles from Dropsite Massacre have been added.
Comments (0)      Add commentnekhomanta